Yasuo Rehberi - Yasuo İtem Dizilimi - Yasuo Rün Dizilimi - Yasuo Ct

  Yasuo Rehberi

  Pasif yeteneği:Avarenin Yolu
  Yasuo’nun Kritik Vuruş İhtimali iki katına çıkar.Yasuo hareket ettikçe, bir yandan da kalkan oluşturur. Bir şampiyondan ya da canavardan hasar aldığında, kalkan devreye girer.

  Q yeteneği:Çelik Fırtına

  İleri doğru kılıcını uzatarak bir hat üstündeki tüm rakiplere hasar verir.
  İsabet halinde, birkaç saniyeliğine bir Yaklaşan Kasırga yükü verir. 2 yük biriktiğinde, Çelik Fırtına’nın yolladığı hortum havaya savurur.

  W yeteneği:Rüzgar Duvarı

  Oluşturduğu duvar,Birkaç saniyeliğine rakiplerden gelen tüm atışları engeller.

  E yeteneği:Atılgan kılıç

  İleri atılarak hedef rakibin içinden geçer ve ona büyü hasarı verir. Yeteneğin her kullanımı, bir sonraki atılışın hasarını arttırır.
  Aynı rakip üstünde birkaç saniye boyunca yeniden kullanılamaz.
  Eğer Çelik Fırtına atılma sırasında kullanılırsa kendi etrafında dönerek hasar verir.

  R yeteneği:Son Nefes

  Havadaki bir rakip şampiyonun yanında belirerek ona fiziksel hasar verir ve bölgede bulunan tüm havadaki rakipleri havada tutar. Azami Akış verir ama Yaklaşan Kasırga’nın tüm yüklerini sıfırlar.
  Bunun ardından, Yasuo’nun kritik vuruşları önemli miktarda ilave zırh delme elde eder.

  Yasuo Nasıl Oynanır?

  Yasuo hem üst koridorda hem orta koridorda oynanabilir bir şampiyondur fakat ağırlıklı olarak orta koridor tercih edilmektedir biz de bunu tavsiye ediyoruz.Orta koridorda oynanmasını tavsiye etmemizin başlıca sebebi yasuo epey kırılgan bir şampiyondur ve üst koridordaki dövüşçülerin çoğu Yasuoyu kolaylıkla alt edebilir.
  Bunun yerine orta koridorda oynayıp büyücülere karşı gücünüzü kullanıp güçlenmeye çalışın.Yetenek kitine gelince genel olarak odaklanmanız gereken yeteneğiniz E yeteneğidir.

  Yasuo’ya Karşı Nasıl Oynanır?

  Yasuo’ya karşı oynarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kendi minyonlarınızın çokluğudur eğer minyonlarınız çok diye yasuoyla savaşa girerseniz minyonlarınızı kullanarak bütün skillerinizi savuşturabilir ve rahatça vurkaç yapabilir.

  Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus yasuonun hortumudur eğer Yasuo hortumunu aldıysa savaşmayı bırakıp onu savuşturmaya çalışmanız gerekir
  çelik fırtınası bitince tekrar takasa devam edebilirsiniz

  E yeteneğiniz sayesinde kordiorda minyonlardan kayarak adama normal saldırı ve Q atıp tekrar E ile kendi minyonlarınıza dönmeniz gerekir bu sayede çoğu takası rahatlıkla kazanıp koridorda öne geçebilirsiniz.

  Yasuo İtem Dizilimi (Yasuo İtem Build)

  Yasuo Rün Dizilimi (Yasuo Rün Build)

  Yasuo'ya Karşı Güçlü Şampiyonlar (Yasuo Ct)