Lux Rehberi - Lux İtem Dizilimi - Lux Rün Dizilimi - Lux Ct

  Lux Rehberi

  Pasif yeteneği:

  Lux’ın yetenekleri 6 saniyeliğine hedefi enerjiyle yükler. Lux’ın bir sonraki normal saldırısı bu yükü tüketir ve ilave büyü hasarı verir.

  Q yeteneği:Işık Bağı

  Lux en fazla iki rakip birimini yerine sabitleyen ve onlara hasar veren bir ışık bağı gönderir.

  W yeteneği:Prizmatik Bariyer

  Lux değneğini fırlatır ve hem giderken hem de dönerken takım arkadaşlarını hasardan koruyan bir kalkan gönderir,

  E yeteneği:Işık Patlaması

  Lux değneğini sallayarak bir ışık hüzmesi gönderir içinde kalan rakipler yavaşlar eğer lux yeteneği tekrar kullanırsa yavaşlayan rakipler hasar alır

  R yeteneği:Son Parıltı

  Lux enerji toplayarak yeteneğin etki alanındaki bütün rakiplere hasar veren bir ışın gönderir. Son Parıltı bir şampiyonun alt edilmesine katkı sağlarsa bekleme süresinin bir kısmını iade eder.

  Lux Nasıl Oynanır?

  Lux hem ortakoridor hem de destek rolünde kullanışlı bir seçimdir öncelikle orta koridorda Lux’unasıl oynamanız gerektiğinden bahsedeyim.
  Orta koridorda oynarken Lux’un fazlasıyla kırılgan bir şampiyon fakat bir o kadar da kitle kontrole sahip bir şampiyon olduğunu bilmeniz gerekmektedir yani eğer yakalanırsanız herhangi bir jungle ziyareti veya orta koridorda herhangi bir suikastçiden tek yiyeceğinizi bilmelisiniz buna engel olmak için minyonlarınızı düz vuruşla alarak skillerinizle rakipi dürtmeli ya da üstünüze koşan şampiyonu E ve Q yeteneklerinizle yavaşlatıp yerine sabitlemelisiniz.

  Yetenekleriniz bekleme süresinde ise asla savaşa rakipteki şampiyonlarla savaşa girmeyin eğer 6 levele kadar güzel bir şekilde minyon kestiyseniz 6 level derakibinizi tek combo ile öldürebilir ya da %10 hp ile base atmaya zorlayabilirsiniz,support oynarken dikkat etmeniz gereken nokta ise aynı şekilde alt koridorda da kırılgan bir şampiyon olduğunun farkında olmalısınız.

  Genellikle nişancınızın bile arkasında bekleyerek rakip oyunculara Q ve E yeteneğinizi kullanıp takım arkadşınıza w yeteneğiniz ile kalkan atıp geride beklemelisiniz

  Lux’a Karşı Nasıl Oynanır?

  Lux’a karşı dikkat etmeniz gereken en önemli nokta üzerinize gelen yeteneklere dikkat ederek koridoru hızlı birşekilde ittirmelisiniz luxun yetenekleri fazla mana kullandığı için kule altına
  minyonları yıkarak yeteneklerini kullanmaya zorlamalısınız bu sayede hem daha fazla minyon avantajı sağlar hem de 2-3 kez takasa girip manasını bitirmeye zorlayabilirsiniz fakat 6 leveline dikkat edin q yeteneğini savuşturamazsanız tek combosuyla sizi öldürebilir.

  Lux İtem Dizilimi (Lux İtem Build)

  Lux Rün Dizilimi (Lux Rün Build)

  Lux’a Karşı Güçlü Şampiyonlar (Lux Ct)