Birçok oyuncu stabil çalışan bir bilgisayar ister.Bunun nedeni oyun sırasında kasma, takılma, donma gibi sorunların ortadan kalması içindir.

League of Legends yani LoL oynarken de bazı oyuncular LoL istemci kasma sorununa takılabiliyor.

Bu yüzden oyun performansında düşüşler meydana gelebiliyor.Biz de bu yazımızda bu LoL istemci sorununu nasıl çözebiliriz bunlara değineceğiz.Hazırsak başlayalım.

fps artırma

LoL İstemci Kasma Sorunu

  • Ekran Kartı Tanımlama

Bazı çift ekran kartlarında onboard üzerinde ekran kartı devreye giriyor ve oyun onla açılıyor bu yüzden performans düşüklüğü gözüküyor.Harici ekran kartımızın ayarlarından, oyun kısmına gelip League of Legends'i tanımlamak bu sorunu çözecektir.

  • Bilgisayar Performansını Yükseltme
  1. Öncelikle Windows 10 bilgisayarınızın arama kısmına "performans" yazın önünüze gelecek "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" yazısına tıklayın.Buradan en iyi performans için ayarla seçeneğine tıklayın ve kaydedin.
  2. Gereksiz programları silin, oyun sırasında arkaplanda açık olan gereksiz programları görev yöneticisinden kapatın.
  3. Arkaplanınız düz renk olacak şekilde ayarların.
  4. Bilgisayarınızdaki çöp dosyaları , birikmiş önbellekleri güvendiğiniz uygulamalarla silin.
  • Lol İstemcisini Onarma

Bazı ani fps düşüklüğü bozuk dosyalaradan kaynaklanıyor olabilir.Bunun için LoL istemcisinden ayarlar kısmına gelip onarma işlemini yapmalısınız.Onarma bittikten sonra ani fps düşüklüğü geçmiş olacaktır.

Bunları yaptıktan sonra gözle görünür şekilde fps artışı olmazsa büyük ihtimal sistemsel olarak destek yapmanız gerekcektir.