İrelia Rehberi - İrelia İtem Dizilimi - İrelia Rün Dizilimi - İrelia Ct

  İrelia Rehberi

  Pasif yeteneği:İonia Azmi
  Irelia rakiplere yetenek isabet ettirdiğinde biriken Saldırı Hızı yükü kazanır. Irelia maximum yüke ulaştığında isabet halinde ilave hasar verir.

  Q yeteneği:Uçarbıçak

  Irelia rakibine saldırmak için ileri atılır ve kendini iyileştirir. Eğer hedef işaretliyse veya Uçarbıçak tarafından katledilirse bekleme süresi sıfırlanır.

  W yeteneği:Direniş Dansı

  Irelia, yoğunlaştıkça hasarı artan bir saldırıya başlar. Yoğunlaşması esnasında aldığı fiziksel hasar azalır.

  E yeteneği:Ölümcül Ahenk

  Irelia birbirine doğru hareket eden iki bıçak gönderir. Bıçakların arasında kalan rakipler hasar alır, sersemler ve işaretlenir.

  R yeteneği:Keskin Hapis

  Irelia bir rakip şampiyona çarptıklarında dışarı doğru açılan çok sayıda bıçak fırlatır. Bıçakların isabet ettiği rakipler hasar alır ve işaretlenir.
  Ardından bıçaklar, içinden geçen rakiplere hasar veren ve onları yavaşlatan bir duvar oluşturur.

  İrelia Nasıl Oynanır ?

  İrelia üst koridor şampiyonu olmaasına rağmen bazı durumlarda W yeteneğindeki fiziksel hazar azaltmasından dolayı orta koridorda da kullanışlı olabilir Yasuo Zed Talon gibi şampiyonlara karşı gayet oynanabilir.İrelia oynarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta minyonların canını eşit oranda azaltıp bir anda minyonları Q yeteneğinizle tekleyip pasifinizdeki saldırı hızı bonuzunu aktif etmektir.Pasifinizdeki 5 stack aktif olunca rakibinze E yeteneğiniz de kullanarak saldırın.

  İrelia’ya Karşı Nasıl Oynanır?

  İreliaya karşı dikkat etmeniz gereken en önemli şey pasifindeki saldırı hızı bonusudur eğer İrelia pasifi aktifken savaşırsanız muhtemelen ölürsünüz eğer illa savaşıcaksanız mutlaka E yeteneğini savuşturmanız gerekir.

  İrelia İtem Dizilimi (İrelia İtem Build)

  İrelia Rün Dizilimi (İrelia Rün Build)

  İrelia'ya Karşı Güçlü Şampiyonlar (İrelia Ct)