Garen Rehberi - Garen İtem Dizilimi - Garen Rün Dizilimi - Garen Ct

  Garen Rehberi

  Garen üst koridor şampiyonudur.Tank ve dövüşcü olarak oynanabilir.

  Pasif Yeteneği  : Garen rakip şampiyonlardan bir süre hasar almazsa her saniye azami canının belli bir yüzdesi kadar can yenilemeye başlar.

  Q Yeteneği Amansız Hücum : Garen kendisini yavaşlatan bütün etkilerden kurtulur ve hareket hızı bir anda artar bir sonraki saldırısı rakibe fazladan hasar vererek onu susturur.

  W Yeteneği Cesaret  : Garen anlık sıvışma ve hazar azaltma kazanır.Yetenek ayrıca pasif olarak her rakip katledildiğinde Garen’e zırh ve büyü direnci kazandırır.

  E Yeteneği Yargı  :Garen kılıcını kendi etrafında çevirerek çevresindeki rakiplere hasar verir bu yetenekten isabet alanların zırh değerleri geçici olarak düşer.

  R Yeteneği Demacia’nın Adaleti :Rakip takımdan en son katleden biri baş kötü olur.Garen kılıcını rakibin üstüne indirerek eksik can değerine oranla büyü hasarı verir.Ayrıca garen baş kötülere ultisiyle
  ve normal saldırısıyla gerçek hasar verir.

  Garen Nasıl Oynanır ?

  Garen hem tank hem dövüşçü bir şampiyondur ve üst koridorda oynanır.Garen’i seçerken kör seçim yerine rakipteki şampiyona göre uygunsa seçmenizi tavsiye ederim.

  Bunun sebebi zor bir koridor aşaması geçirirseniz takım savaşlarında epey güçsüz kalıcaksınız bu yüzden uygun bir eşleşmede seçmenizi öneririm.

  Garen oynarken dikkat etmeniz gerekenönemi noktalar rakibinize yeteneklerinizin bekleme süresi yokken saldırmalısınız Q ve E yeteneğinizle saldırıp rakip atak yaparken W‘yu etkinleştirip çıkmanız gerekir garenin normalnormal saldırıları zayıf olduğu için yetenekleriniz bekleme süresindeyken rakibinzden uzak durarak minyon temizleyin.

  Garen’e Karşı Nasıl Oynanır?

  Öncelikle karşınıza Garen seçildiği zaman Garen’i koridorda geri düşürücek şampiyonlar seçmeniz oyunu kazanmanıza katkı sağlayacaktır.

  Garen’e karşı menzilli ya da dövüşleri daha güçlü olan şampiyonlar seçebilirsiniz.Garen yakın dövüşçü ve mobil olmayan bir şampiyon olduğu için Garen’e karşı mesafenizi koruyarak onu dürtmeli ya da küçük takaslar yapmalısınız.
  Eğer herhangi bir kaçış skiliniz yoksa dümdüz savaşmanızı önermem aksi takdirde Garen Q yeteneğiyle üstünüze koşup bütün yetenekleriyle size hasar verebilir sizin yapmanız gereken garene hasar verip o üstünüze koşarken kulenize doğru kaçmak sürekli bu şekilde hasar takasları yapıp baskınlık kurabilirsiniz.Umarız faydalı olur.

  Garen İtem Dizilimi (Garen İtem Build)

  Garen Rün Rehberi (Garen Rün Build)

  Garen’e Karşı Güçlü Şampiyonlar ( Garen CT)