Ezreal Rehberi - Ezreal İtem Dizilimi - Ezreal Rün Dizilimi - Ezreal Ct

  Ezreal Rehberi

  Pasif yeteneği:Büyü Gücü Yükselişi
  Ezreal her yetenek isabet ettirdiğinde 5 defaya kadar birikebilecek saldırı hızı artışı kazanır

  Q yeteneği:Gizemli Atış

  Ezreal bir rakibe isabet halinde bütün bekleme sürelerini 1er saniye azaltan bir enerji oku atar.

  W yeteneği:Özüt Akışı

  Ezreal, isabet ettiği ilk rakip birime bir küre fırlatır. Eğer Ezreal kürenin etkisi altındaki bir rakibe vurursa fazladan hasar verir.
  Küreye bir yetenek veya saldırı isabet ettirmek Büyü Hasarı verir. Küreyi bir yetenekle patlatmak,yeteneğin bedelini iade eder ve mana verir.

  E yeteneği:Sihir Geçişi

  Ezreal yakındaki bir konuma sıçrar ve en yakındaki rakip birime büyü hasarı verir. Özüt Akışı etkisi altındaki rakiplere öncelik verir.

  R yeteneği:İsabet Dalgası

  Ezreal güç toplar ve içinden geçtiği her bir rakibe yüksek miktarda hasar veren bir dalga gönderir.

  Ezreal Nasıl Oynanır?

  Ezreal oynarken mutlaka farkında olmanız gereken şey sürekli normal saldırı yapan bir nişancıdan ziyade skilleri ile uzaktan dürten bir nişancı olduğunun farkında olmalısınız.
  Diğer nişancılara göre 1v1 leri daha zayıfdır fakat takım savaşlarında sürekli skill atabilmesinden ve mobil olmasından dolayı birçok nişancıdan daha fazla hasar çıkartır ve vurkaç yapabilir.
  Ezreal 2 itemle güçlenen bir şampiyon olmasından dolayı koridorunuzda biraz daha pasif oynayıp Q yeteneğiniz ile farm yapmaya çalışın 2 item bittikten sonra oyundaki en güçlü nişancılardan biri olucaksınız.

  Ezreal’e Karşı Nasıl Oynanır?

  Ezreale karşı dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yeteneklerini savuşturmanız gerekir aksi takdirde her Q tutturduğunda sürekli diğer yeteneklerinin bekleme süresi azalır hem pasif yeteneğindeki saldırı hızı bonusu aktif olur hem de bu sayede Ezreal’in sizden kaçması ve sizi yakalaması daha kolay olur.

  Ezreal İtem Dizilimi (Ezreal İtem Build)

  Ezreal Rün Dizilimi (Ezreal Rün Build)

  Ezreal'a Karşı Güçlü Şampiyonlar (Ezreal Ct)