Draven Rehberi - Draven İtem Dizilimi - Draven Rün Dizilimi - Draven Ct

  Draven Rehberi

  Pasif yeteneği : Draven Ligi

  Draven balta yakaladığında canavar ve herhangi rakip birim katlettiğinde izleyenlerin hayranlığını kazanır.Draven rakip bir şampiyonu katlederse bu yükleri kullanarak fazladan altın kazanır.

  Q yeteneği : Dönen Balta

  Draven bu yeteneği aktif ederek bir balta kazanır ve sonraki normal saldırısı fazladan fiziksel hasar verir,rakipten seken balta dravenin o anda yüzü ne tarafa dönükse oraya düşer.Draven aynı anda 2 balta taşıyabilir.

  W yeteneği : Adrenalin Seli

  Draven aynı anda saldırı hızı ve hareket hızı kazanır.Bu değerler giderek azalır.Draven bir dönen balta yakalarsa bu yeteneğin bekleme süresi sıfırlanır.

  E yeteneği : Geri Dur

  Draven iki baltasını öne fırlatarak rakipleri savurur ve yavaşlatır.

  R yeteneği : Ölüm Pervanesi

  Draven yoluna çıkan bütün rakip birimlere hasar veren iki devasa balta fırlatır.Baltalar bir rakip şampiyona isabet ederse baltalar kendiliğinden dravene döner.Ayrıca draven baltalar havadayken yeteneği tekrar aktif ederek kendisine daha önce dönmesini sağlayabilir.

  Draven Nasıl Oynanır?

  Draven pasifi sayesinde altın biriktirdiği için pasifinizi ne kadar yük biriktirirseniz o kadar iyi.Q skill’ini kullanırken balta tam çıkarken minyona veya rakip şampiyona yönelmemiz çok önemli yoksa 2.balta rastgele bir yere düşecektir.Ayrıca dediğimiz gibi Q‘yu kontrollü kullanıp çift balta yaparsak üstüne kombo olarak W-Düz Vuruş-E-W-Düş Vuruş-R uygulayabiliriz.Rakip şampiyona büyük miktarda hasar verecektir.

  Ayrıca sup olarak seçme şansınız olursa rakip şampiyonu yanınıza çekecek veya Voli gibi önünüze atacak bir sup seçebilirsiniz.

  Draven’a Karşı Nasıl Oynanır?

  Draven’a karşı 1v1 gitmek gerçekten çok zor bir olay.Eşit şartlarda her adc şampiyona üstünlük sağlayabilir.Bu yüzden supportunuza çok şey düşüyor.Draven’a karşı oynarken baltalarını yakalamasına izin vermemelisiniz, ve kısa sürece yüksek hasar veren Caitlyn, Miss Fortune gibi Adc herolarını seçebilirsiniz.

  Draven İtem Dizilimi (Draven İtem Build)

  Draven Rün Dizilimi (Draven Rün Build)

  Draven’a Karşı Güçlü Şampiyonlar (Draven Ct)